CDQ2B32-5DZ-L-M9PVL
Product ID:393218
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B32-5DZ-L-M9PVL
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 232mm bore size and 5mm standard stroke for compact and efficient operation.
  • 3Solid-state auto switch with indicator light for easy monitoring and control.
  • 4Through-hole mounting style for secure and versatile installation.
  • 5Includes 3-wire (PNP) perpendicular lead wire with a 3m length for flexible connectivity.
Product Details
CDQ2B32-5DZ-L-M9PVL
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (PNP), Perpendicular, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Mounting Bolt
Shipped Together
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 5 mm
Bore Size
Bore Size 32 mm