CDQ2B32-5DZ-XC91
Product ID:384415
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B32-5DZ-XC91
Key Features
  • 132mm bore size for powerful and precise pneumatic operations.
  • 2Double-acting design ensures efficient movement in both directions.
  • 3Through-hole mounting style for easy and secure installation.
  • 4Standard 5mm stroke suitable for compact automation applications.
  • 5Durable S45C rod material ensures long-lasting performance.
Product Details
CDQ2B32-5DZ-XC91
ParameterValueParameterValue
Rod Material
S45C
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Without Auto Switch
Auto Switch Mounting Groove
4 Sides
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Action
Double Acting
Cylinder Stroke
Standard Stroke 5 mm
Port Thread Type
Rc
Bore Size
Bore Size 32 mm