CDQ2B32-65DCMZ-F7BAL
Product ID:393180
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B32-65DCMZ-F7BAL
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable position detection in automation systems.
  • 232mm bore size and 65mm stroke for optimal performance in industrial applications.
  • 3Water-resistant auto switch with 2-color indicator for easy monitoring and durability.
  • 4Through-hole mounting style for secure and standard installation.
  • 5Rubber bumper and rod end male thread for enhanced durability and ease of use.
Product Details
CDQ2B32-65DCMZ-F7BAL
Auto Switch
Water Resistant 2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Body Option
With Rubber Bumper And Rod End Male Thread
Bore Size
Bore Size 32 mm