CDQ2B32-75DCMZ-L-A93ZS
Product ID:392728
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B32-75DCMZ-L-A93ZS
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable position detection in automation systems.
  • 232mm bore size and 75mm stroke for versatile industrial applications.
  • 3Includes reed auto switch with indicator light for easy monitoring.
  • 4Rubber bumper and rod end male thread for enhanced durability and mounting flexibility.
  • 5Shipped with mounting bolts for quick and easy installation.
Product Details
CDQ2B32-75DCMZ-L-A93ZS
Number Of Auto Switches
1 pc.
Mounting Bolt
Shipped Together
Body Option
With Rubber Bumper And Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 75 mm
Bore Size
Bore Size 32 mm