CDQ2B32-75DCMZ-LW
Product ID:383978
Updated: 2026/5/12
SMC CDQ2B32-75DCMZ-LW
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 232mm bore size and 75mm standard stroke for versatile applications.
  • 3Through-hole mounting style ensures easy and secure installation.
  • 4Rubber bumper and rod end male thread for enhanced durability and performance.
  • 5Double knuckle joint allows flexible mounting and alignment options.
Product Details
CDQ2B32-75DCMZ-LW
Auto Switch
Without Auto Switch
Rod End Bracket
Double Knuckle Joint
Mounting Bolt
Shipped Together
Body Option
With Rubber Bumper And Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 75 mm
Bore Size
Bore Size 32 mm