CDQ2B32-75DCMZ-W-M9B
Product ID:384034
Updated: 2026/5/12
SMC CDQ2B32-75DCMZ-W-M9B
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and reliable operation.
  • 232mm bore size and 75mm standard stroke for versatile industrial applications.
  • 3Double knuckle joint (rod end bracket) for flexible mounting and alignment.
  • 4Solid-state auto switch with indicator light for easy monitoring and control.
  • 5Rubber bumper and rod end male thread for enhanced durability and performance.
Product Details
CDQ2B32-75DCMZ-W-M9B
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Rod End Bracket
Double Knuckle Joint
Body Option
With Rubber Bumper And Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 75 mm
Bore Size
Bore Size 32 mm