CDQ2B32-75DCZ-L
Product ID:393103
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B32-75DCZ-L
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 232mm bore size and 75mm stroke for powerful and efficient operation.
  • 3Rubber bumper included for reduced impact and noise during operation.
  • 4Through-hole mounting style for easy and secure installation.
  • 5Auto switch mounting groove on multiple sides for flexible sensor placement.
Product Details
CDQ2B32-75DCZ-L
Auto Switch
Without Auto Switch
Mounting Bolt
Shipped Together
Body Option
With Rubber Bumper
Cylinder Stroke
Standard Stroke 75 mm
Bore Size
Bore Size 32 mm