CDQ2B32-75DMZ-P3DWASC-XC35
Product ID:393160
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B32-75DMZ-P3DWASC-XC35
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise positioning and reliable operation in automation systems.
  • 232mm bore size and 75mm standard stroke for versatile industrial applications.
  • 3Pre-wired magnetic field-resistant auto switch with 2-color indicator for easy monitoring.
  • 4Rod end male thread (M) for secure and flexible mounting options.
  • 5Includes coil scraper (XC35) for enhanced durability and maintenance efficiency.
Product Details
CDQ2B32-75DMZ-P3DWASC-XC35
Made To Order
With Coil Scraper
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 75 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 32 mm