CDQ2B32-75DMZ-V-M9BWSDPC
Product ID:392701
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B32-75DMZ-V-M9BWSDPC
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable position detection in automation applications.
  • 232mm bore size and 75mm standard stroke for versatile industrial use.
  • 3Pre-wired auto switch with M12-4 pin connector for easy installation and connectivity.
  • 42-color indicator and solid-state auto switch for clear operational feedback.
  • 5Single knuckle joint rod end bracket for flexible mounting options.
Product Details
CDQ2B32-75DMZ-V-M9BWSDPC
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M12-4 pin, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Rod End Bracket
Single Knuckle Joint
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 75 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 32 mm