CDQ2B32-75DMZ-W
Product ID:383985
Updated: 2026/5/12
SMC CDQ2B32-75DMZ-W
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable position detection in automation systems.
  • 232mm bore size and 75mm standard stroke for versatile applications.
  • 3Double knuckle joint (rod end bracket) for flexible mounting options.
  • 4Auto switch mounting groove on multiple sides for easy sensor installation.
  • 5Rod end male thread (M) for secure and adjustable connections.
Product Details
CDQ2B32-75DMZ-W
Auto Switch
Without Auto Switch
Rod End Bracket
Double Knuckle Joint
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 75 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 32 mm