CDQ2B32-75DZ-M9PSAPCS
Product ID:392577
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B32-75DZ-M9PSAPCS
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and reliable operation.
  • 2Solid-state auto switch with pre-wired M8-3 pin connector for easy installation.
  • 332mm bore size and 75mm standard stroke for versatile industrial applications.
  • 44-sided auto switch mounting groove (for 桅32-桅100) for flexible sensor placement.
  • 5Durable construction with through-hole mounting for secure and stable performance.
Product Details
CDQ2B32-75DZ-M9PSAPCS
Number Of Auto Switches
1 pc.
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 75 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 32 mm