CDQ2B32-80DZ-M9BWZ-XB10
Product ID:384068
Updated: 2026/5/12
SMC CDQ2B32-80DZ-M9BWZ-XB10
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable position detection in automation applications.
  • 232mm bore size and 80mm stroke for powerful and precise linear motion.
  • 3Solid-state auto switch with 2-color indicator for easy monitoring and control.
  • 4Through-hole mounting style ensures secure and versatile installation.
  • 5Intermediate stroke with exclusive body design for customized performance.
Product Details
CDQ2B32-80DZ-M9BWZ-XB10
Made To Order
Intermediate Stroke Using Exclusive Body
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 32 mm