CDQ2B32F-75DCZ
Product ID:393193
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B32F-75DCZ
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and control.
  • 232mm bore size and 75mm standard stroke for versatile applications.
  • 3Through-hole mounting style for easy and secure installation.
  • 4Rubber bumper (Body Option C) for reduced impact and noise.
  • 5Auto switch mounting groove on multiple sides for flexible sensor placement.
Product Details
CDQ2B32F-75DCZ
Auto Switch
Without Auto Switch
Body Option
With Rubber Bumper
Cylinder Stroke
Standard Stroke 75 mm
Port Thread Type
Built-in One-touch Fittings
Bore Size
Bore Size 32 mm