CDQ2B32TF-100DCZ-XC6
Product ID:384611
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B32TF-100DCZ-XC6
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 232mm bore size and 100mm stroke for robust performance in industrial applications.
  • 4Through-hole mounting style for easy and secure installation.
  • 5Rubber bumper included for shock absorption and extended cylinder life.
Product Details
CDQ2B32TF-100DCZ-XC6
Made To Order
Retaining Ring,Piston Rod,Rod End Nut Made of Stainless Steel
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Without Auto Switch
Body Option
With Rubber Bumper
Cylinder Stroke
Standard Stroke 100 mm
Port Thread Type
G
Bore Size
Bore Size 32 mm