CDQ2B32TF-15DMZ-M9PWVSDPC
Product ID:392854
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B32TF-15DMZ-M9PWVSDPC
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 232mm bore size and 15mm standard stroke for reliable performance.
  • 3Pre-wired auto switch with 2-color indicator for easy installation and monitoring.
  • 4Rod end male thread design for versatile mounting options.
  • 5Solid-state auto switch with M12-4 pin connector for durable and efficient operation.
Product Details
CDQ2B32TF-15DMZ-M9PWVSDPC
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M12-4 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), Perpendicular, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 15 mm
Port Thread Type
G
Bore Size
Bore Size 32 mm