CDQ2B32TN-35DCZ-M9PWSAPC
Product ID:392730
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B32TN-35DCZ-M9PWSAPC
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and reliable operation.
  • 2NPT port threads ensure secure and leak-free pneumatic connections.
  • 3Pre-wired solid-state auto switch with 2-color indicator for easy monitoring.
  • 4Rubber bumper included for smooth and quiet end-of-stroke cushioning.
  • 5Versatile mounting options with through-hole design for easy installation.
Product Details
CDQ2B32TN-35DCZ-M9PWSAPC
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Body Option
With Rubber Bumper
Cylinder Stroke
Standard Stroke 35 mm
Bore Size
Bore Size 32 mm