CDQ2B32TN-35DZ-M9PWSDPC
Product ID:392860
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B32TN-35DZ-M9PWSDPC
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable position detection in automation systems.
  • 2NPT port threads ensure secure and leak-free air connections.
  • 3Pre-wired solid-state auto switch with M12-4 pin connector for easy installation.
  • 42-color indicator light provides clear visual feedback on cylinder status.
  • 5Durable through-hole mounting design for stable and secure installation.
Product Details
CDQ2B32TN-35DZ-M9PWSDPC
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M12-4 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 35 mm
Bore Size
Bore Size 32 mm