CDQ2B32TN-40DZ-M9PSBPC3
Product ID:384494
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B32TN-40DZ-M9PSBPC3
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and reliable operation.
  • 2NPT port thread type ensures secure and leak-free connections.
  • 3Solid-state auto switch with pre-wired connector (M8-4 pin) for easy installation.
  • 4Standard 40mm stroke suitable for a wide range of industrial applications.
  • 5Durable through-hole mounting style for stable and secure installation.
Product Details
CDQ2B32TN-40DZ-M9PSBPC3
Number Of Auto Switches
3 Pcs.
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-4 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 40 mm
Bore Size
Bore Size 32 mm