CDQ2B32TN-75DMZ-M9PSAPC
Product ID:393214
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B32TN-75DMZ-M9PSAPC
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable position sensing in automation applications.
  • 232mm bore size and 75mm standard stroke for versatile industrial use.
  • 3NPT port thread type ensures secure and leak-free pneumatic connections.
  • 4Pre-wired solid-state auto switch with M8-3 pin connector for easy installation.
  • 5Rod end male thread design for flexible mounting and integration.
Product Details
CDQ2B32TN-75DMZ-M9PSAPC
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 75 mm
Bore Size
Bore Size 32 mm