CDQ2B32TN-75DMZ-M9PWZ
Product ID:384211
Updated: 2026/5/12
SMC CDQ2B32TN-75DMZ-M9PWZ
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable sensor detection and positioning accuracy.
  • 2NPT port threads ensure secure and leak-free air connections.
  • 3Solid-state auto switch with 2-color indicator for easy status monitoring.
  • 4Rod end male thread for versatile mounting and installation options.
  • 5Standard 75mm stroke for consistent and precise linear motion.
Product Details
CDQ2B32TN-75DMZ-M9PWZ
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 75 mm
Bore Size
Bore Size 32 mm