CDQ2B32TN-75DZ-XC4
Product ID:392414
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B32TN-75DZ-XC4
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 232mm bore size and 75mm stroke for reliable performance in industrial applications.
  • 3NPT port threads ensure secure and leak-free connections.
  • 4Heavy-duty scraper (XC4 option) enhances durability in harsh environments.
  • 5Four-sided auto switch mounting groove (Z option) for flexible sensor installation.
Product Details
CDQ2B32TN-75DZ-XC4
Made To Order
With Heavy Duty Scraper
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Without Auto Switch
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 75 mm
Port Thread Type
NPT
Bore Size
Bore Size 32 mm