CDQ2B40-25DFMZ
Product ID:384237
Updated: 2026/5/12
SMC CDQ2B40-25DFMZ
Key Features
  • 140mm bore size for powerful and precise pneumatic operations.
  • 225mm standard stroke ensures consistent performance in automation tasks.
  • 3Built-in magnet for easy integration with auto switches.
  • 4Rc/M thread ports provide secure and leak-free connections.
  • 5Boss in head side and rod end male thread for versatile mounting options.
Product Details
CDQ2B40-25DFMZ
Auto Switch
Without Auto Switch
Body Option
With Boss In Head Side And Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 25 mm
Bore Size
Bore Size 40 mm