CDQ2B40-25DMZ-W-M9PSAPCS
Product ID:392389
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B40-25DMZ-W-M9PSAPCS
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable position detection in automation systems.
  • 240mm bore size and 25mm standard stroke for versatile industrial applications.
  • 3Solid-state auto switch with pre-wired M8-3 pin connector for easy installation.
  • 4Double knuckle joint rod end bracket for flexible mounting options.
  • 5Durable through-hole mounting design ensures stability in high-performance environments.
Product Details
CDQ2B40-25DMZ-W-M9PSAPCS
Number Of Auto Switches
1 pc.
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Rod End Bracket
Double Knuckle Joint
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 25 mm
Bore Size
Bore Size 40 mm