CDQ2B40M-15DMZ
Product ID:384559
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B40M-15DMZ
Key Features
  • 140mm bore size ensures high force output for demanding applications.
  • 215mm standard stroke provides precise linear motion control.
  • 3Double-acting design allows for efficient bidirectional operation.
  • 4Rod end male thread enables easy integration with various machinery.
  • 5Through-hole mounting style ensures secure and stable installation.
Product Details
CDQ2B40M-15DMZ
Auto Switch Mounting Groove
Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Action
Double Acting
Cylinder Stroke
Standard Stroke 15 mm
Bore Size
Bore Size 40 mm