CDQ2B40TN-25DZ-XB14
Product ID:393206
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B40TN-25DZ-XB14
Key Features
  • 140mm bore size for powerful and efficient pneumatic operation.
  • 225mm standard stroke ensures precise and reliable movement.
  • 3NPT port thread type for secure and leak-free connections.
  • 4Built-in magnet for easy integration with auto switches.
Product Details
CDQ2B40TN-25DZ-XB14
Made To Order
Cylinder With Heat Resistant Auto Switch Φ16 To 63 Only
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Without Auto Switch
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 25 mm
Port Thread Type
NPT
Bore Size
Bore Size 40 mm