CDQ2B50-100DMZ-L
Product ID:383989
Updated: 2026/5/12
SMC CDQ2B50-100DMZ-L
Key Features
  • 1Built-in magnet for easy sensor mounting and position detection.
  • 250mm bore size provides strong and reliable force output.
  • 3Standard 100mm stroke suitable for a wide range of applications.
  • 4Rod end male thread (M) for versatile mounting options.
  • 5Auto switch mounting groove on multiple sides for flexible sensor installation.
Product Details
CDQ2B50-100DMZ-L
Auto Switch
Without Auto Switch
Mounting Bolt
Shipped Together
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 100 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 50 mm