CDQ2B50-10DZ-M9BWVSAPCS
Product ID:392623
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B50-10DZ-M9BWVSAPCS
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and reliable operation.
  • 250mm bore size and 10mm standard stroke for versatile applications.
  • 3Solid-state auto switch with pre-wired connector (M8-3 pin) for easy installation.
  • 42-color indicator light for clear status monitoring.
  • 5Through-hole mounting style ensures secure and stable installation.
Product Details
CDQ2B50-10DZ-M9BWVSAPCS
Number Of Auto Switches
1 pc.
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 2-wire, Perpendicular, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 10 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 50 mm