CDQ2B50-15DZ-F7BVL-XC4
Product ID:393084
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B50-15DZ-F7BVL-XC4
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise positioning and sensing applications.
  • 2Solid-state auto switch with indicator light for reliable operation.
  • 3Heavy-duty scraper included for enhanced durability and contamination protection.
  • 4Through-hole mounting style for easy and secure installation.
  • 5DC24V compatible auto switch with 3m lead wire for flexible connectivity.
Product Details
CDQ2B50-15DZ-F7BVL-XC4
Made To Order
With Heavy Duty Scraper
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, Perpendicular, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 15 mm
Bore Size
Bore Size 50 mm