CDQ2B50-25+25DCMZ-M9BWV-XC11
Product ID:384433
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B50-25+25DCMZ-M9BWV-XC11
Key Features
  • 1Dual-stroke design allows for flexible and precise motion control in automation applications.
  • 2Built-in magnet enables easy integration with position sensors for accurate feedback.
  • 4Rubber bumper and rod end male thread enhance durability and mounting versatility.
  • 5Compact and robust construction suitable for industrial environments with 50mm bore size.
Product Details
CDQ2B50-25+25DCMZ-M9BWV-XC11
Made To Order
Dual Stroke Cylinder/Single Rod Type
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, Perpendicular, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
With Rubber Bumper And Rod End Male Thread
Cylinder Stroke 2
Standard Stroke 25 mm
Dual Stroke Mark
Dual Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 25 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 50 mm