CDQ2B50-25DCMZ-L-P3DWASC
Product ID:384599
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B50-25DCMZ-L-P3DWASC
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 250mm bore size and 25mm standard stroke for robust performance.
  • 3Includes magnetic field-resistant auto switch with pre-wired connector for easy installation.
  • 4Rubber bumper and rod end male thread for enhanced durability and mounting flexibility.
  • 5Shipped with mounting bolts and auto switches for quick setup and integration.
Product Details
CDQ2B50-25DCMZ-L-P3DWASC
Auto Switch
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
Shipped Together
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
With Rubber Bumper And Rod End Male Thread
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 25 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 50 mm