CDQ2B50-25DMZ-P3DWASC-XC89
Product ID:392388
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B50-25DMZ-P3DWASC-XC89
Key Features
  • 150mm bore size and 25mm standard stroke for reliable performance in industrial applications.
  • 2Double-acting design ensures efficient operation in both extending and retracting movements.
  • 3Built-in magnetic field-resistant auto switch with 2-color indicator for easy monitoring.
  • 4Pre-wired M12-4 pin connector and 0.3m lead wire for quick and hassle-free installation.
  • 5Rod end male thread (S45C material) provides durability and compatibility with various setups.
Product Details
CDQ2B50-25DMZ-P3DWASC-XC89
ParameterValueParameterValue
Rod Material
S45C
Auto Switch Mounting Groove
4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Action
Double Acting
Cylinder Stroke
Standard Stroke 25 mm
Port Thread Type
Rc
Bore Size
Bore Size 50 mm