CDQ2B50-25DMZ-P3DWASE
Product ID:383936
Updated: 2026/5/12
SMC CDQ2B50-25DMZ-P3DWASE
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and reliable operation.
  • 250mm bore size and 25mm standard stroke for powerful and controlled movement.
  • 4Pre-wired connector (M12-4 pin) and 0.3m lead wire for easy installation and connectivity.
  • 5Rod end male thread design for versatile mounting options in industrial applications.
Product Details
CDQ2B50-25DMZ-P3DWASE
Auto Switch
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 25 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 50 mm