CDQ2B50-25DMZ-P3DWAZ-XC89
Product ID:384438
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B50-25DMZ-P3DWAZ-XC89
Key Features
  • 2Double-acting design ensures efficient and precise control of motion in both directions.
  • 350mm bore size and 25mm standard stroke provide optimal force and movement for automation tasks.
Product Details
CDQ2B50-25DMZ-P3DWAZ-XC89
ParameterValueParameterValue
Rod Material
S45C
Auto Switch Mounting Groove
4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Action
Double Acting
Cylinder Stroke
Standard Stroke 25 mm
Port Thread Type
Rc
Bore Size
Bore Size 50 mm