CDQ2B50-25DZ-P3DWAL-XC36
Product ID:392915
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B50-25DZ-P3DWAL-XC36
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable position detection in automation applications.
  • 250mm bore size and 25mm standard stroke for robust performance.
  • 3Magnetic field-resistant auto switch with 2-color indicator for easy monitoring.
  • 4Through-hole mounting style ensures secure and versatile installation.
  • 5Boss in rod side (XC36) for enhanced customization and mounting flexibility.
Product Details
CDQ2B50-25DZ-P3DWAL-XC36
Made To Order
With Boss In Rod Side
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 25 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 50 mm