CDQ2B50-35DMZ-L
Product ID:392633
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B50-35DMZ-L
Key Features
  • 1Built-in magnet for easy sensor mounting and position detection.
  • 250mm bore size provides strong and reliable force for industrial applications.
  • 3Standard 35mm stroke ensures precise and consistent movement.
  • 4Rod end male thread (M) allows for versatile mounting options.
  • 5Auto switch mounting groove on multiple sides for flexible sensor installation.
Product Details
CDQ2B50-35DMZ-L
Auto Switch
Without Auto Switch
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
Shipped Together
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 35 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 50 mm