CDQ2B50-35DMZ-P3DWALS
Product ID:384558
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B50-35DMZ-P3DWALS
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable position detection in automation systems.
  • 250mm bore size and 35mm standard stroke for robust performance.
  • 3Magnetic field-resistant auto switch with 2-color indicator for easy monitoring.
  • 4Rod end male thread (M) for secure and versatile mounting options.
  • 5Durable construction with Rc/M thread ports for high-pressure applications.
Product Details
CDQ2B50-35DMZ-P3DWALS
Number Of Auto Switches
1 pc.
Auto Switch
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 35 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 50 mm