CDQ2B50-75DCMZ-L-M9BLS
Product ID:392601
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B50-75DCMZ-L-M9BLS
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and reliable operation.
  • 250mm bore size and 75mm standard stroke for powerful and consistent performance.
  • 3Solid-state auto switch with indicator light for easy monitoring and control.
  • 4Through-hole mounting style for secure and flexible installation options.
  • 5Includes rubber bumper and rod end male thread for enhanced durability and ease of use.
Product Details
CDQ2B50-75DCMZ-L-M9BLS
Number Of Auto Switches
1 pc.
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
Shipped Together
Body Option
With Rubber Bumper And Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 75 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 50 mm