CDQ2B50-75DMZ-LW
Product ID:384551
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B50-75DMZ-LW
Key Features
  • 1Built-in magnet for easy sensor mounting and reliable position detection.
  • 250mm bore size and 75mm standard stroke for powerful and precise linear motion.
  • 3Double knuckle joint (rod end bracket) for flexible mounting and alignment.
  • 4Through-hole mounting style (standard) for secure and stable installation.
  • 5Auto switch mounting grooves on multiple sides for versatile sensor placement.
Product Details
CDQ2B50-75DMZ-LW
Auto Switch
Without Auto Switch
Rod End Bracket
Double Knuckle Joint
Mounting Bolt
Shipped Together
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 75 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 50 mm