CDQ2B50-75DZ-L
Product ID:392621
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B50-75DZ-L
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and control.
  • 250mm bore size and 75mm standard stroke for powerful performance.
  • 3Through-hole mounting style for easy and secure installation.
  • 4Auto switch mounting groove on multiple sides for flexible sensor placement.
  • 5Shipped with mounting bolts for quick and convenient setup.
Product Details
CDQ2B50-75DZ-L
Auto Switch
Without Auto Switch
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
Shipped Together
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 75 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 50 mm