CDQ2B50TF-20DZ-M9PSAPC
Product ID:392712
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B50TF-20DZ-M9PSAPC
Key Features
  • 1Built-in magnet for easy sensor mounting and position detection.
  • 250mm bore size ensures high force output for demanding applications.
  • 3Pre-wired solid-state auto switch (M9PSAPC) with M8-3 pin connector for quick installation.
  • 4Standard 20mm stroke for precise linear motion control.
  • 5Durable through-hole mounting design for stable and secure installation.
Product Details
CDQ2B50TF-20DZ-M9PSAPC
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
None
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 20 mm
Port Thread Type
G
Bore Size
Bore Size 50 mm