CDQ2B50TF-30DMZ-L-P3DWASE
Product ID:384295
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B50TF-30DMZ-L-P3DWASE
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and reliable operation.
  • 250mm bore size and 30mm standard stroke for robust performance in industrial applications.
  • 3Pre-wired magnetic field-resistant auto switch with 2-color indicator for easy monitoring.
  • 4Through-hole mounting style and male rod end thread for versatile installation options.
  • 5Includes shipped mounting bolts and auto switches for quick setup and integration.
Product Details
CDQ2B50TF-30DMZ-L-P3DWASE
Auto Switch
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
Shipped Together
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 30 mm
Port Thread Type
G
Bore Size
Bore Size 50 mm