CDQ2B50TF-30DZ-XC6
Product ID:384434
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B50TF-30DZ-XC6
Key Features
  • 1Built-in magnet for easy sensor mounting and precise positioning.
  • 250mm bore size and 30mm standard stroke for powerful and controlled motion.
  • 4Through-hole mounting style (standard) for easy installation and versatility.
  • 5Auto switch mounting groove on multiple sides for flexible sensor placement.
Product Details
CDQ2B50TF-30DZ-XC6
Made To Order
Retaining Ring,Piston Rod,Rod End Nut Made of Stainless Steel
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Without Auto Switch
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 30 mm
Port Thread Type
G
Bore Size
Bore Size 50 mm