CDQ2B50TF-75DZ-M9NWV
Product ID:392654
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B50TF-75DZ-M9NWV
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 250mm bore size and 75mm standard stroke for robust performance.
  • 3Solid-state auto switch with 2-color indicator for easy monitoring.
  • 4G-port thread type ensures secure and leak-free connections.
  • 5Versatile mounting options with through-hole design for easy installation.
Product Details
CDQ2B50TF-75DZ-M9NWV
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (NPN), Perpendicular, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 75 mm
Port Thread Type
G
Bore Size
Bore Size 50 mm