CDQ2B50TN-25DMZ-XC8
Product ID:384560
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B50TN-25DMZ-XC8
Key Features
  • 1Built-in magnet for easy sensor mounting and position detection.
  • 250mm bore size provides strong and reliable force output.
  • 3NPT port threads ensure secure and leak-free connections.
  • 4Adjustable stroke cylinder for flexible application needs.
  • 5Through-hole mounting style for easy and standard installation.
Product Details
CDQ2B50TN-25DMZ-XC8
Made To Order
Adjustable Stroke Cylinder/Adjustable Extension Type
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Without Auto Switch
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 25 mm
Port Thread Type
NPT
Bore Size
Bore Size 50 mm