CDQ2B50TN-75DMZ-W
Product ID:393099
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B50TN-75DMZ-W
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and enhanced automation control.
  • 250mm bore size and 75mm standard stroke for powerful and consistent performance.
  • 3NPT port threads ensure secure and leak-free connections in pneumatic systems.
  • 4Double knuckle joint (rod end bracket) provides flexible mounting options.
  • 5Auto switch mounting grooves on multiple sides for easy sensor integration.
Product Details
CDQ2B50TN-75DMZ-W
Auto Switch
Without Auto Switch
Rod End Bracket
Double Knuckle Joint
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 75 mm
Port Thread Type
NPT
Bore Size
Bore Size 50 mm