CDQ2B50TN-75DZ-L-M9PWSDPC
Product ID:392686
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B50TN-75DZ-L-M9PWSDPC
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and enhanced functionality.
  • 2NPT port thread type ensures secure and leak-free connections.
  • 4Standard 75mm stroke suitable for a wide range of industrial applications.
  • 5Shipped with mounting bolts for quick and hassle-free assembly.
Product Details
CDQ2B50TN-75DZ-L-M9PWSDPC
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M12-4 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Mounting Bolt
Shipped Together
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 75 mm
Port Thread Type
NPT
Bore Size
Bore Size 50 mm