CDQ2B63-100DMZ-P3DWASC-XC35
Product ID:384155
Updated: 2026/5/12
SMC CDQ2B63-100DMZ-P3DWASC-XC35
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and reliable operation.
  • 263mm bore size and 100mm standard stroke for powerful and consistent performance.
  • 4Rod end male thread (M) design for secure mounting and compatibility with various setups.
Product Details
CDQ2B63-100DMZ-P3DWASC-XC35
Made To Order
With Coil Scraper
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 100 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 63 mm