CDQ2B63-15DMZ-L
Product ID:392840
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B63-15DMZ-L
Key Features
  • 1Built-in magnet for easy sensor mounting and reliable position detection.
  • 263mm bore size delivers strong and consistent force for industrial applications.
  • 315mm standard stroke ensures precise and controlled linear motion.
  • 4Rod end male thread (M) for versatile and secure mounting options.
  • 5Through-hole mounting style (B) for easy installation and stability.
Product Details
CDQ2B63-15DMZ-L
Auto Switch
Without Auto Switch
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
Shipped Together
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 15 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 63 mm