CDQ2B63-20DCZ-P3DWASC
Product ID:383939
Updated: 2026/5/12
SMC CDQ2B63-20DCZ-P3DWASC
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise positioning and reliable operation in automation systems.
  • 263mm bore size and 20mm standard stroke for powerful and controlled linear motion.
  • 4Rubber bumper option (Body Option C) for reduced impact and noise during operation.
Product Details
CDQ2B63-20DCZ-P3DWASC
Auto Switch
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
With Rubber Bumper
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 20 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 63 mm