CDQ2B63-20DMZ-XC91
Product ID:392897
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B63-20DMZ-XC91
Key Features
  • 163mm bore size for powerful and precise linear motion.
  • 2Double-acting design ensures efficient operation in both directions.
  • 3Rod end male thread (S45C material) for secure mounting and durability.
  • 4Through-hole mounting style for easy installation and stability.
  • 54-sided auto switch mounting groove for flexible sensor placement.
Product Details
CDQ2B63-20DMZ-XC91
ParameterValueParameterValue
Rod Material
S45C
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Without Auto Switch
Auto Switch Mounting Groove
4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Action
Double Acting
Cylinder Stroke
Standard Stroke 20 mm
Port Thread Type
Rc
Bore Size
Bore Size 63 mm